streda 5. júna 2013

Ako začať podnikať v robení gelových nechtov

Krok prvý
Naučte sa to

Na to, aby vám zverili do rúk svoje nechty, musíte vedieť, čo s nimi. Prihláste sa na kurz. Cena jednotlivých kurzov je individuálna, záleží na tom, či sa rozhodnete zainvestovať viac peňazí a počas jedného kurzu zvládnete okrem základnej modeláže gélových nechtov aj ich zdobenie, prácu s rôznymi druhmi gélov, klasickú či japonskú manikúru. Alebo si na začiatok vyberiete iba jednoduchý kurz zameraný len na gélové nechty. Pripravte si od 100 do 400 eur. Pri výbere kurzu si overte, či je akreditovaný ministerstvom školstva. Nie-ktoré osvedčenia majú platnosť v celej Únii.

Krok druhý
Staňte sa živnostníčkou

Už máte v ruke certifikát. Môžete o sebe povedať, že ste vyučená nechtová dizajnérka a manikérka. Na živnostenskom úrade si musíte vybaviť živnosť. Pripravte si certifikát, ktorý ste získali na kurze, občiansky preukaz, kolky v danej hodnote, ak chcete podnikať doma, tak list vlastníctva a výpis z registra trestov. Veľmi dôležité je zaregistrovať sa na Úrade verejného zdravotníctva a absolvovať tam skúšky z hygienického minima. Ak splníte všetko, čo živnostenský úrad požaduje, asi o týždeň máte v rukách živnostenský list.

Krok tretí
Nákup „náradia“

Pri výbere potrieb sa nekvalitnému, väčšinou čínskemu tovaru vyhnite. Chcete predsa, aby sa k vám zákazníčky vracali! Pracovať s lacným materiálom v snahe znížiť náklady sa určite dlhodobo nevypláca. Návštevu kurzu využite a informujte sa, s akými značkami sa oplatí pracovať. Na začiatok vám postačí, keď nárazovo zainvestujete do nákupu veľkej štartovacej súpravy. Obsahuje rôzne druhy gélov, tipy, čo je odborný názov pre samotné nechty, UV lampu, pilníky, odlakovač, olejček na kožu v okolí nechtu, zdobiace laky, klieštiky na umelé nechty, pomarančové drievka na manikúru, teda všetko potrebné pre prácu nechtovej dizajnérky. Záleží iba na vás, akú veľkú súpravu si kúpite. Ich ceny sa pohybujú od 30 do 100 eur.

Krok štvrtý
Kde nájsť klientky

Obzrite sa dobre okolo seba. Koľko vašich kamarátok, známych a susediek bojuje so zlozvykmi? Namiesto nechtov im ruky zdobia akési „pahýle“, zádery sa končia pomaly na kosti. Prečo by ich nechty mali riešiť cudzí ľudia? Začnite u susediek, kamarátok, ich kolegýň. Dôležité je urobiť si dobré meno. Každú vydarenú prácu poctivo dokumentujte a vytvorte si na internete vlastnú stránku. Plagátiky s peknou fotkou poroznášajte do poštových schránok. Využite možnosti sociálnych sietí a dajte svetu vedieť, že ste začali podnikať a ste tá naj s naj cenami. Celý váš salón sa vám zmestí do jedného kufríka, a preto záleží len na vás, či s ním budete obiehať svoje budúce zákazníčky, alebo si malý nechtový salón zriadite pri kuchynskom stole.

Krok piaty
Koľko môžem zarobiť

Nemusíte dávať hneď výpoveď zo zamestnania, toto je robota, ktorá sa dá v pohode robiť ako druhý džob. Oveľa ľahším krokom sa vám bude chodiť do práce pri predstave, že nie ste odkázaná len na ňu. Navyše, keď sa vám biznis rozbehne, môžete ju nadobro opustiť. Kompletná modeláž oboch rúk v salóne stojí od 25 do 50 eur. Doplnenie vychádza o 10 eur lacnejšie. Jeden stojí približne 3 eurá, jeho doplnenie vyjde na 2 eurá. Pripláca sa za maľovanie, francúzsku manikúru. Vy nakúpite materiál oveľa lacnejšie, napríklad súprava 100 tipov, teda umelých nechtov, vás vyjde zhruba na 5 eur. Päťsto tipov kúpite za 12 eur. Ceny sú individuálne podľa značky a predajcu. Internet ponúka obrovský výber všetkého s množstvom zliav. Vy si preto stanovte ceny približne na polovicu, nemusíte predsa platiť prenájom, personál. Nalákajte zákazníčky na rôzne akcie, napríklad prvýkrát urobte lakovanie zadarmo. Ako živnostníčku vás síce čakajú odvody, ale stále máte šancu pekne zarobiť.

Zdroj : http://www.pluska.sk/emma/clanky/kariera-a-peniaze/podnikajte-s-nechtami.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára